káva Fantini

 

Káva je zlato obyčejného člověka

„Boom“ italského espresa za posledních deset let je již známá věc. Největší stopa, kterou Itálie ve světě zanechává je spojována s produkty ovliňujícími „Kvalitu života“, jako je móda, gastronomie a nábytek. Vypovídají o kultuře této země a dohromady tvoří klíč k blahu a stylu života, který se přenáší až za hranice.Tradiční pauza na kávu je součástí této kultury, která dala světu mnoho géniů a umělců. Toto je země espresa a různých dalších nápojů, na něm založených, jako např. cappuccino. Tento produkt má silnou image a zasahuje hluboko do mezinárodního trhu. Mnoho lidí po celém světě se tento „Patent“ snažilo napodobit, ale bez úspěchu, hlavně v dnešní době, kdy jsou směsi výsledkem nejnovějších technologií a vytrvalých kontrol kvality.„Italské espreso“ je čím dál více nabízeno v barech po celém světě a tím se toto „Zlato obyčejného člověka“ stává dostupnějším pro každého.

Nicméně vytvoření dobrého šálku espresa není věc štěstí, ale zkušeností a schopností. Je to dokonalá kombinace surovin, nástrojů a schopností. Byť jen minimální nedostatek v jakékoli z těchto částí znamená nízkou kvalitu produktu.Profil firmy 

Caffé Fantini je italská pražící společnost založená v Římě na začátku šedesátých let. Od té doby se stalo zlepšování kvality naší kávy každodenním úkolem. Vybíráme nejlepší odrůdy z celého světa, jako z Guatemaly, Kolumbie, Brazílie, Keni a Jamajky a vytváříme velkou škálu směsí, abychom mohli všem našim zákazníkům nabídnout ideální produkt.

Poté co jsou zrna dovezena, protřídí se, upraží a jsou smíchána podle našich nejlepších zkušeností. Cílem celého procesu je uspokojit i toho nejnáročnějšího znalce, což z přestávky na kávu udělá velmi vzrušující zážitek.

Jsme pyšní, že každý den dodáváme zrna do tisíců barů, restaurací a hotelů v Římě, Itálii a po celém světě. Svou kávou a kvalitou směsí chceme dopřát výjmečný zážitek všem, i těm, které není lehké uspokojit. Firmě patří dvě registrované značky, „Caffé Fantini“ a „Caffé Filippetti“. Ta poslední byla velmi známou pražírnou v našem městě, kterou jsme koupili v devadestátých letech.

 Díky tomuto důrazu na píli, si vede Caffé Fantini dobře v Evropě, i po celém světě. Díky své síti distributorů, kteří sdílejí firemní značku „Spokojenost zákazníka“, nabízí Caffé Fantini své nejlepší „Krémové espresso“ v nejmódnějších obchodech po celé planetě, v Americe, Africe, Austrálii a Evropě.

7. Ledna 2002 se firma přestěhovala na nové místo o rozloze 2.500 metrů čtverečních v oblasti Pomezia (průmyslová oblast 20 kilometrů jižně od Říma), kde je koncentrována výroba, kanceláře a sklady na zrna (zelená a pražená).

 V Listopadu 2003 se v naší společnosti zrodilo specializované oddělení pro komercializaci surové kávy importované přímo ze zemí svého původu a dodávané do dalších provozů.

Se zaměřením na průběžné zlepšování kvality produktů a služeb, které společnost Caffé Fantini nabízí, se již v roce 2005 přihlásila o získání prestižního certifikátu kvality Iso 9002 . 2000.

Caffé Fantini vám nabízí následující produkty

  • Kávová zrna pro bary

  • Mletou kávu pro bary

  • Jednorázové náplně pro profesionální jednotky

  • Bezkofeinová kávová zrna

  • Bezkofeinové jednorázové náplně

  • Čajové a ječné náplně a nízkokalorická sladidla

  • Filtrovou kávu

Domácí trh

Caffé Fantini je jednou z nejdůležitějších pražících společností v Itálii, kde se jen málo hráčů dostane na národní úroveň. 

Abruzo – L´Aguila

Calabria – Lamezia

Emilia Romagna – Bologna, Forli

Lazio – Cassino, Fondi, Frosinone, Latina, Roma

Liguria – La Spezia

Lombardia – Brascia, Milano

Puglia – Lecce

Sardegna – Cagliari, Nuoro, Sassari

Toscania – Isola d´Elba, Livorno

Valle d´Aosta – Aosta

Veneto – Treviso

Mezinárodní trh

Díky své agresivní marketingové strategii se Caffé Fantini podařilo silně expandovat na mezinárodní trh (30% za poslední tři roky) a cílem je, za pár let, vytvořit 50% obratu společnosti na mezinárodním trhu.

První kroky povedou k upevnění pozice na evropských trzích a později v zámoří.

Historie

Jsme prodejci kávy už řadu let a klademe důraz na výběr, míchání a pražení kávy. Používáme nejlepší kávová zrna z celého světa a naše moderní technika je důkazem kvality produktu, který vyrábíme.

Výsledkem je velmi chutná a aromatická káva, která splňuje všechny požadavky zákazníků. Zákazníkům je nabízena každodenní dodávka kávy a pomoc.

 

Díky politice naší společnosti má káva Fantini obrovský úspěch v Evropě a jiných zemích světa, jako je Kanada, Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland. Velká síť distributorů odvádí skvělou práci v představování naší kávy zákazníkům na všech trzích.